خرید ترموکوپل

خرید ترموکوپل

در هنگام خرید ترموکوپل می بایست به چند نکته دقت کرد و فقط به دنبال پایین تر بودن قیمت نبود.زیرا اگر ملاک فقط ارزانتر خریدن باشد پارامتر های مهمی چون دقت و طول عمر از دسترس خارج میشودند.

اینجا به شما توضیح میدهیم که چرا باید در زمان خرید ترموکوپل اول به مشخصاتی از قبیل دمای کاری، دقت اندازگیری و سرعت پاسخدهی توجه کنیم بعد با توجه به این ویژگی ها به سراغ قیمت برویم.

اولین موردی که باید به آن توجه کرد دمای کاری مورد نیاز ماست تا با توجه به آن بتوانیم تیپ ترموکوپلی که میتواند برای ما کارایی داشته باشد را انتخاب کنیم.

دومین موضوعی که باید دقت کرد محیطی می باشد که قرار است ترموکوپل در آن کار کند تا غلاف مقاوم در آن محیط در نظر گرفته شود.

قیمت ترموکوپل

برای محاسبه قیمت ترموکوپل می بایست به چند مورد اساسی دقت کرد که عبارتند از:طول، قطر، دمای کاری، تیپ و متریل غلاف ترموکوپل.

مهم ترین مسئله در قیمت گذاری تیپ سنسور مورد نیاز می باشد، مثلا تیپ های K و J بسیار ارزانتر از مدلهای R و S می باشند زیرا این مدلها از پلاتین رادیوم ساخته شده اند.

موضوع دیگر متریال غلاف ترموکوپل می باشد که باعث تغییر قیمت می شود که دارای مدلهای سرامیکی، استنلس استیل (304،316،310)، اینکونل و تفلونی می باشد.

طول و قطر هم در برآورد کردن هزینه تمام شده تاثیر گذار می باشد زیرا هر چه طول و قطر بیشتر می شود متریال بیشتری مصرف می شود.

تیپ ترموکوپل

تیپ ترموکوپل دارای تنوع زیادی می باشد و نامگذاری تیپ های مختلف به دلیل تفاوت در جنس متریال تشکیل دهنده آن می باشد.

مدلهای آن عبارتند از K,J,R,S,B,C,E,N و T.که هر یک دارای توان اندازگیری دما در گستره نامی خود می باشند که در هنگام خرید ترموکوپل باید به آن دقت کرد.

ترموکوپل های تیپ R و S جزوه دسته گرانترین و با دقت ترین مدلها می باشند با گستره دمایی 50- تا 1768 درجه سانتیگراد.

غلاف ترموکوپل

برای محافظت از مغزی در برابر اکسید شدن و خوردگی زود هنگام از ابزاری با نام غلاف ترموکوپل استفاده میکنند.

این وسیله دارای مدلهای فلزی، سرامیکی و تفلونی می باشد.مدل تفلونی مخصوص محیط های اسیدی با دمای پایین می باشد.

غلاف سرامیکی دارای مقاومت زیاد در دماهای بالا می باشد ولی در برابر ضربه و ارتعاش بسیار شکننده و آسیب پذیر می باشد.

خود غلاف فلزی دارای مدلهای تیتانیومی، استیل و اینکونل می باشد که رایج ترین آنها از جنس استنلس استیل 304 ساخته می شود.

نوع تیتانیومی در برابر اسید بسیار مقاوم می باشد و مدل اینکونل مخصوص دماهای بالا می باشد.پس در هنگام خرید ترموکوپل به متریال غلاف دقت نمائید.

سفارش ترموکوپل

قبل از سفارش ترموکوپل برای اینکه این محصل تمام نیاز های شما را برطرف کننده حتما با بخش فنی گروه صنعتی پارس صنایع که تولید کننده ترموکوپل می باشد مشاوره دریافت کنین.

برای دریافت مطالب بیشتر در زمینه خرید ترموکوپل روی مقاله کلیک کنین.اطلاعاتی در زمینه سنسور دما، سنسور pt100 و المنت ها.

انواع ترموکوپل

برای اندازگیری دماهای مختلف انواع ترموکوپل وجود دارد.این حسگر های دمایی دارای تیپ های مختلفی می باشند که هر تیپی ویژگی ها و ضعف هایی دارا می باشند.

در زمان سفارش و خرید ترموکوپل حتما به تیپ آن دقت کنید تا مدلی را انتخاب کرده باشید که نیازهای شما را در خصوص کنترل دما بر طرف کند.

موضوع دیگری که هنگام خرید ترموکوپل باید به آن توجه کنید ابعاد غلاف می باشد، تا با انتخاب درست به راحتی حسگر دمایی را در جای مورد نظر نصب نمائید.

گروه صنعتی پارس صنایع تولید کننده انواع ترموکوپل، غلاف، ترموول و سیم رابط سنسور دما می باشد.برای گرفتن مشاوره و خرید مطمئن با ما تماس حاصل نمائید.

خرید سیم ترموکوپل

برای خرید سیم ترموکوپل می بایست به نکاتی از قبیل فاصله ترموکوپل تا نمایشگر و محیطی که قرار است کابل رابط از آن عبور کند توجه کرد.

هرچقدر سنسور دما با ترموستات فاصله اش بیشتر باشد میبایست سطح مقطع سیم ترموکوپل هم ضخیم تر باشد تا خطای دمایی کمتری داشته باشد.

در مسیرهاییکه کابل برق رد شده است و دارای نویز می باشد حتما باید از کابل ترموکوپل شیلددار استفاده کرد تا شیلد دور سیمها از عبور نویز جلوگیری کند.

اگر برای محیط های دارای رطوبت بالا قصد خرید سیم ترموکوپل دارید حتما مدلی را انتخاب کنید که روکش سیلیکونی و یا تفلونی داشته باشد.